Laboratorijos įrangos priežiūros ir remonto skyrius

Laboratorijos įrangos priežiūros ir remonto skyrius (Tel. +370 5 272 87 00 )

„Labochema“ įrangos priežiūros ir remonto skyriuje dirba skirtingose srityse sertifikuoti inžinieriai, pasiruošę bet kokiems inžinieriniams iššūkiams.

Dirbanti komanda labai motyvuota, todėl iškilusias problemas stengiasi spręsti pačiais efektyviausiais būdais.

Teikiame laboratorijų įrangos diegimo, pritaikymo ar perkėlimo į kitą vietą, taip pat remonto paslaugas.

Gebame turimą įrangą pritaikyti atliekamiems tyrimams, parinkti tinkamus tyrimų metodus, konsultuoti įrangos priežiūros klausimais ar patys ja pasirūpinti.

Be to, puikiai suprantame, kaip sunku išmokti naudotis naujais prietaisais, todėl visada esame pasirengę kuo paprasčiau viską paaiškinti ir išmokyti.

Laboratorijos įrangos remontas

Laboratorijos įrangos remontas

Galime atlikti Jūsų turimos įrangos remontą, užsakyti reikalingas detales ar suorganizuoti metrologinę įrangos patikrą. Darbus atliekame greitai ir preciziškai tiksliai, todėl Jūs mūsų net nepastebėsite.

Laboratorijos įrangos montavimas

Laboratorijos įrangos montavimas

Galime atlikti paruošiamuosius darbus Jūsų turimos įrangos perkėlimui į kitą darbo vietą, paruošti įrangai būtiną tiekimo infrastruktūrą. Neabejokite, išspręsime bet kokią iškilusią problemą.

Įrangos naudotojų mokymai

Įrangos naudotojų mokymai

Kvalifikuoti inžinieriai gali apmokyti Jus dirbti su Jums nauja įranga, įsigyta pas mus arba kitur. Rengiame instrukcijas. Viską paaiškiname kiek įmanoma paprasčiau ir suprantamiau.

Tyrimų metodikų atlikimo konsultacijos

Tyrimų metodikų atlikimo konsultacijos

Galime padėti Jums pritaikyti Jūsų turimą įrangą atliekamiems moksliniams tyrimams. Padedame sukurti, įdiegti reikalingus tyrimų metodus arba pakoreguoti Jūsų jau naudojamus.

Ilgalaikė laboratorijos įrangos priežiūra

Ilgalaikė laboratorijos įrangos priežiūra

Siūlome ilgalaikes paslaugų sutartis Jūsų turimos įrangos priežiūrai. Atliekame profilaktinę apžiūrą, remontuojame, kalibruojame, atliekame IQ/OQ/PQ (įrangos kvalifikaciją/validaciją), pasirūpiname metrologine apžiūra.

Įrangos priežiūros produkcija

Įrangos priežiūros produkcija

Galime pasiūlyti produkciją jūsų turimos įrangos priežiūrai. Instruktuojame, kaip atlikti priežiūrą, ir paaiškiname, kaip dažnai ir kodėl to reikia. Kreipkitės ir mūsų inžinieriai atsakys į visus kamuojančius klausimus.

 • Naujienos

  18

  12-2014

  DURAN® YOUTILITY pelnė apdovanojimą

  Kompanija „DURAN Group“ laimėjo sidabrinį „Gero dizaino 15“ (Gute Gestaltung 15) apdovanojimą. Šį prestižinį konkursą jau 15 kartą organizuoja Vokietijos dizaino klubas.

  Kompetentinga 47 asmenų komisija iš skirtingų dizaino, verslo ir kultūros sričių šiais metais buvo sužavėta ergonomišku DURAN® YOUTILITY laboratoriniu buteliu, kuris turi specialias laikymo zonas iš abiejų butelio…

 • Naujienos

  23

  12-2014

  Nauja 3D paviršių metrologijos sistema

  Leica microsystems pristato 3D paviršių metrologijos sistemą – DCM8. Sistema vienija aukštos raiškos konfokalinę mikroskopiją ir interferometriją viename įrenginyje.

  Leica Microsystems pristato mikroskopą Leica DCM8, kuris skirtas nedestrukciniam paviršių profiliavimui trimatėje erdvėje. Prietaisas yra sudarytas iš konfokalinio mikroskopo ir optinio profilometro apjungiant abi technologijas į vieną įrenginį. Tokiu…

 • Naujienos

  23

  12-2014

  Chemijos mokslo vystymas pagal aplinkosauginį valdymą

  „Žaliosios chemijos” tikslas yra sumažinti chemijos poveikį žmogaus sveikatai ir pašalinti aplinkos taršą naudojantis tvirtomis, pritaikomomis prevencinėmis programomis. Žalioji chemija kaip mokslo sritis ieško alternatyvių, aplinkai saugių reakcijos terpių ir kartu, siekia padidinti reakcijų greičius, išeigas bei sumažinti sintezių temperatūras.

  Žaliosios chemijos idėja pritaiko inovatyvius mokslinius sprendimus, skirtus išspręsti aplinkosaugines…

 • Naujienos

  23

  12-2014

  Bekontaktis LaserFlow™ tėkmės sensorius atvirų kanalų tėkmės stebėjimui

  Teledyne Isco pristato pirmąją bekontaktę tėkmės matavimo technologiją skirtą atviriems vandens kanalams – greičio matavimas naudojant Doplerio efektą. Lazerio technologija įsiskverbia į paviršių, kad galėtų matuoti giluminę tėkmę keliuose taškuose.

  Iki LaserFlow, bekontakčiai sensoriai galėjo matuoti tik paviršinę tėkmę taip apribodama tėkmės apskaičiavimą, nes vidutinis tėkmės greitis būdavo…

Verslo atvejai

This is a full width text block. Click the edit button to change this text.

Baltymų kiekio nustatymo įrangos pritaikymas

Europoje lyderiaujanti pašarų gamintoja didelį dėmesį skiria produktų kokybei, o tuo rūpinasi bendrovės kontrolės laboratorija, kurioje atliekami produktų fizikiniai, cheminiai bei mikrobiologiniai tyrimai.

Baltymų kiekio nustatymo įrangos pritaikymas

Norint padidinti tyrimų efektyvumą, kokybės kontrolės laboratorijoje ieškoma sprendimo, kuris:

 • padėtų sumažinti analizės laiką;
 • būtų kuo labiau automatizuotas;
 • kuriam nereikėtų cheminių reagentų utilizavimo;
 • būtų nesudėtingas naudojimas ir priežiūra;
 • tūrėtų programinę įrangą duomenų pateikimui ir archyvavimui;
 • Lietuvoje būtų kvalifikuotas personalas įrangos techninei priežiūrai.

Baltymų kiekio nustatymo įrangos pritaikymas

Išanalizavus rinkoje esančius sprendimus baltymų kiekio analizei, buvo pasirinktas modifikuotas „Diuma“ metodas ir „Flash 4 000“ prietaisas iš „Thermo Fisher Scientific“. Bendrovės „Labochema“ atstovas įdiegė naują įrangą bei organizavimo mokymus.

Baltymų kiekio nustatymo įrangos pritaikymas

Įgyvendintas sprendimas leido sutrumpinti analizės laiką nuo valandų iki kelių minučių. Naudojant automatinį mėginių įvedimo įrenginį galima analizuoti iki 32 mėginių nenutrūkstamai, programinė įranga lengvai pritaikoma pateikti tyrimų rezultatus kliento norima forma.

Ilgalaikė paslaugų teikimo sutartis

Chemijos pramonės įmonės pagrindinė produkcija – azoto-fosforo trąša diamonio fosfatas, gaunamas iš fosforo bei sieros rūgščių. Tam, kad įmonė galėtų sėkmingai dirbti, būtinas greitas laboratorijose esančių įrenginių gedimų šalinimas.

Ilgalaikė paslaugų teikimo sutartis

Įmonės laboratorijose naudojama labai įvairi įranga – pradedant paprastais dozatoriais ir baigiant įvairiais analizatoriais. Įmonės laboratorijų įranga eksploatuojama gana sudėtingomis sąlygomis. Dėl įrenginių vibracijos ir didesnio gamybos proceso metu laboratorijoje atsirandančių cheminių medžiagų poveikio įrangai dažniau nei įprasta prireikia remonto.

Ilgalaikė paslaugų teikimo sutartis

Bendrovė ieškojo įmonės, galinčios užtikrinti tyrimams naudojamos įrangos remontą, tad pasirinko bendrovę „Labochema“, kuri yra pajėgi laiku ir kokybiškai atlikti įvairius darbus – nuo profilaktinio įrangos patikrinimo iki preciziško mechanikos, optikos remonto, prietaisų suderinimo ir t. t. Bendrovės pasirašė paslaugų teikimo sutartį, tad „Labochema“ tapo atsakinga už gamybos įmonės įrangos priežiūrą. Atsižvelgiant į tarpusavio susitarimą, remontas vykdomas gamykloje arba „Labochemos“ servise.

Ilgalaikė paslaugų teikimo sutartis

Gamybos įmonė įgijo patikimą ir kvalifikuotą partnerį, besirūpinantį tyrimų įrangos priežiūra, remontu ir profilaktika. Dėl rečiau gendančios ir greičiau pataisomos įrangos padidėjo laboratorijos darbo efektyvumas.

Rentgeno fotoelektronų spektrometro renovavimo projektas

Chemijos mokslo įstaigoje naudotas 1985 m. pagamintas rentgeno fotoelektronų spektrometras „Escalab 250 MK II“. Tai sudėtinga gilaus vakuumo sistema, skirta analizuoti paviršių pirmųjų atominių sluoksnių cheminę sudėtį

Rentgeno fotoelektronų spektrometro renovavimo projektas

Įrenginys nebuvo aprūpintas šiuolaikinėmis kompiuterinėmis duomenų išsaugojimo, tyrimų automatizavimo ir analizės technologijomis. Nuspręsta modernizuoti turimą sistemą, tačiau sudėtingiausia suderinti beveik trisdešimties metų senumo įrangą su šiuo metu gaminamais komponentais ir užtikrinti sistemos veikimą modernizavus.

Rentgeno fotoelektronų spektrometro renovavimo projektas

Labochema“, dirbdama kartu su gamintoju, ėmėsi modernizavimo projekto, kurį sudarė šie pakeitimai:
• rentgeno spindulių šaltinio ir jo elektros maitinimo šaltinio integravimas;
• uždaro ciklo vandens aušinimo sistemos, skirtos rentgeno spindulių šaltiniui, atnaujinimas, įskaitant šaldymo įrenginį;
• elektronų registracijos jutiklių, elektrinio signalo perdavimo ir signalų išsaugojimo elektroninio bloko pakeitimas;
• kompiuterinės sistemos su programine įranga įdiegimas sistemos komponentų valdymui ir duomenų analizei;

Rentgeno fotoelektronų spektrometro renovavimo projektas

Atlikus modernizavimą įranga aprūpinta šiuolaikine, su naujausiais tokio tipo prietaisais pateikiama valdymo sistema. Įrangos naudotojai dabar gali atlikti įvairius tyrimus daug paprasčiau ir greičiau. Galima dirbti su ilgai trunkančiais eksperimentais.

Skysčių chromatografų validacija

Įmonė kuria ir gamina inovatyvius farmacinius preparatus. Skystinės chromatografijos metodais tiriama žaliava vaistų gamybai ir tikrinama galutinių produktų kokybė

Skysčių chromatografų validacija

Validacijos procedūros turi būti atliekamos darbinėje aplinkoje, dalyvaujant prietaiso gamintojo sertifikuotam inžinieriui, operatoriui ir už kokybės kontrolę atsakingam darbuotojui, todėl tokiai užduočiai atlikti prietaiso siųsti gamintojui negalima. Validacijos procedūros užtrunka ir, jei kuri nors neatitinka reikalavimų, likusios negali būti vykdomos. Tuomet būtinas prietaiso remontas, užsakomos detalės, kartojamos validacijos procedūros, įmonė patiria didelių nuostolių dėl prastovų.

Skysčių chromatografų validacija

Įmonė kreipėsi į bendrovę „Labochema“ ieškodami kvalifikuotų inžinierių ir siekdami užtikrinti validacijos procesą. „Labochema“ inžinierius apmokė ir sertifikavo gamintojai, todėl profilaktiniai darbai atliekami kokybiškai ir validacijos procedūros užbaigiamos sklandžiai. Gamybos stabdymo išvengiama prieš validacijos procedūras atliekant prietaiso gamintojų numatytus profilaktinius darbus: sutepami trinties veikiami mazgai, restauruojamos arba keičiamos susidėvėjusios detalės, kalibruojami sensoriai ir t. t.

Skysčių chromatografų validacija

Sudarytas profilaktinių darbų grafikas, kuriuo užtikrinamas tęstinis darbas ir tam reikalingų pakaitinių detalių sąrašas. Nebereikia ilgai laukti, kol atkeliaus remontui reikiamos detalės. Nuo bendradarbiavimo su „Labochema“ pradžios, įmonė nei karto nestabdė gamybos dėl įrangos neatitikimo validacijos reikalavimams.

LABOCHEMOS techninio aptarnavimo ir remonto skyriaus statistika

501

Įrangos vienetų

sutvarkytų per  1 metus

200 000

Km nuvažiuota 

pas klientus per 1 metus

220

Instaliacijos

atliktos per 1 metus

110

Inžinierių mokymai

dienų per metus

Kompetencijos

Labai reikšminga „Labochema“ specialistų kompetencijų sritis.

Inžinieriai puikiai išmano gedimų diagnostiką elektroninėse / mechatroninėse sistemose.

Geba pakeisti elektronikos komponentus, identifikuoti ir pakeisti sugedusius mazgus, sukalibruoti matavimo prietaisus.

Kompetencijos

„Labochema“ inžinieriai turi ilgametę įvairių mechanizmų (pavaros, servo varikliai ir kt.) gamybos ir remonto technologinių procesų projektavimo patirtį.

Automatikos išmanymas, mechaninių procesų suvokimas bei mechaninių komponentų projektavimas – vienos stipriųjų komandos pusių.

Kompetencijos

Viena iš „Labochema“ kompetencijos sričių – profilaktinė mikroskopų priežiūra.

Įmonės inžinieriai ilgus metus dirbo su įvairių tipų ir gamintojų operaciniais bei laboratoriniais mikroskopais, tad puikiai išmano ne tik precizinės optikos prietaisų veikimo principus, bet ir geba sukomplektuoti prietaisą pagal klientų poreikius.

Taip pat gali be vargo pasirūpinti jų valymu bei optinių ir mechaninių elementų derinimu.

Kompetencijos

Tai viena stipriausių įmonės „Labochema“ kompetencijos sričių.

Specialistai daugelį metų kaupė spektrofotometrų diagnostikos, remonto ir kalibravimo patirtį, tad galite neabejoti, kad tikrai puikiai žino visus spektrofotometrijos principus – geba įvertinti spektrometrinį, bangos ilgio tikslumus; nustatyti gedimus ir juos pašalinti, patikrinti, išvalyti ar pakeisti optinius elementus; justiruoti spektrofotometrines sistemas; derinti prietaisus; tikrinti ir / arba keisti elektroninius komponentus, apmokyti dirbti su spektrofotometrais ir programine įranga.

Kompetencijos

„Labochema“ inžinieriai skaičiuoja 10 metų patirtį chromatografijoje, instaliuojant ir pritaikant chromatografijos prietaisus įvairioms taikymo sritims.

Techninės priežiūros ir remonto darbai atliekami tiek skystinės, tiek dujinės chromatografijos prietaisams, apimant įvairių tipų detektorius nuo UV iki masių spektrometrų.

Kompetencijos

„Labochema“ inžinieriai išsiskiria geromis žiniomis apie medžiagų (metalų, plastikų ir pan.) sudėtį bei sąveika. Specialistai puikiai supranta, kaip veikia fizikinio ir cheminio principo veikimo prietaisai, tad remdamiesi ilgamete patirtimi kasdieniame darbe nesunkiai nustato tokio tipo įrenginių gedimo priežastis.

D.U.K.

Įrangos priežiūra

 • Ar galima tarp matavimų pH elektrodą laikyti distiliuotame vandenyje?

  Galima, jei laiko tarpas tarp matavimų nėra didelis. Kuo ilgiau elektrodas laikomas distiliuotame vandenyje, tuo greičiau jis sensta. Jei su elektrodu nedirbate ilgiau nei valandą, rekomenduojame jį laikyti gamintojo nurodytame tirpale.

 • Ką daryti, jei laboratorijoje dažnai dingsta elektra?
  Rekomenduojame įsigyti nepertraukiamą srovės šaltinį. Dėl jo parinkimo galite kreiptis į „Labochema“ technikos priežiūros skyrių.
 • Gamybos procesui naudojame „Kern“ svarstykles su spausdintuvais. Šiuo metu iškilo problema, kad visi mūsų naudojami spausdintuvai spausdina skirtingas datas ir laiką. Mums būtina tiksli data ir laikas. Kaip galėtume išspręsti šią problemą?
  Šiuo atveju reikėtų perprogramuoti spausdintuvus. Tai padaryti galime atvykę į Jūsų laboratoriją arba „Labochema“ technikos priežiūros skyriuje, jei mums juos pristatysite.
 • Turime problemą su naudojamu audinių procesoriumi „Leica ASP200“. Šiandien prietaiso ekrane atsirado užrašas „The active carbon filtre must be changed“. Ką šis pranešimas reiškia?
  Šis pranešimas reiškia, kad baigėsi anglies filtro galiojimo laikas ir filtras turi būti pakeistas. Tai gali atlikti mūsų technikos priežiūros skyriaus darbuotojai.
 • Įjungus dujų analizatorių QRAE PGM2000, jis iš karto signalizuoja ir ekrane rodo, kad yra per didelė metano koncentracija. Prietaisas buvo įjungtas švarioje aplinkoje, kur metano dujų nėra (buvo patikrinta su kitais dujų analizatoriais). Kokios galimos priežastys?
  Pirmiausia reikia aktyvuoti šviežio oro kalibraciją (angl. fresh air calibration). Kaip tai padaryti, aprašyta prietaiso naudojimo instrukcijoje. Jei šviežio oro kalibracija nepadėjo – problema gali būti su metano sensoriaus arba prietaiso gedimais. Kad galėtume nustatyti tikslią gedimo priežastį, prietaisą prašome pristatyti į „Labochema“ technikos priežiūros skyrių.
 • Sumažėjo distiliatoriaus našumas. Kokios galimos priežastys?

  Patikrinkite vandens patekimą į prietaisą – ar pakankamas vandens slėgis. Išbėgantis aušinimo vanduo turi būti apie 70 °C. Įsitikinkite, kad distiliatorius išvalytas nuo apnašų. Jei viskas atitinka, bet vis tiek neveikia – kvieskite „Labochema“ technikos priežiūros specialistą detalesniai apžiūrai.

 • Sugedo prietaisas. Kaip mums elgtis?

  Galite pasikviesti „Labochema“ technikos priežiūros inžinierių į vietą, kurioje yra prietaisas, arba pristatyti prietaisą į technikos priežiūros skyrių detaliai apžiūrai ir remontui.

Kalibravimas

 • Nepavyksta sukalibruoti laidumo matuoklio

  Patikrinkite naudojamų kalibravimo tirpalų galiojimo laiką. Įsitikinkite, kad tirpalai nėra užteršti. Patikrinkite, ar pasirinktas Jūsų naudojamas elektrodas ir tinkama celės konstanta. Jei vis dar nepavyksta sukalibruoti prietaiso, kreipkitės į „Labochema“ technikos priežiūros skyrių.

 • Nepavyksta sukalibruoti oksimetro

  Patikrinkite, ar šlapia oksimetro zondo kempinė. Patikrinkite zondo membraną (pro ją turi matytis geltonas taškas). Membrana negali būti pabalusi – jei pabalusi, pakeiskite nauja. Nuimkite membraną ir patikrinkite elektrodą (anodas / katodas turi būti be apnašų). Išvalytą elektrodą galite kalibruoti po paros. Jei vis dar nepavyksta sukalibruoti oksimetro, kreipkitės į bendrovės „Labochema“ technikos priežiūros skyrių.

 • Nepavyksta sukalibruoti pH matuoklio (pH metro)

  Patikrinkite kalibravimui naudojamų tirpalų galiojimo laiką – jei viskas gerai, bet sukalibruoti vis tiek nepavyksta, pristatykite prietaisą į „Labochema“ technikos priežiūros skyrių detalesnei apžiūrai.

Prieš pristatant įrenginį

 • Ar prieš pristatant sugedusį prietaisą reikia jį išvalyti?
  Taip, išvalyti būtina. Taip pat būtina užpildyti nešvarumų šalinimo (angl. decontamination) aktą ir jį pridėti prie pristatomo prietaiso.
 • Ką daryti sugedus prietaisui?
  Kuo skubiau susisiekite su technikos priežiūros skyriumi, nebandykite gedimo šalinti patys. Bet koks bandymas dirbti su sugedusiu prietaisu gali padidinti jo taisymo išlaidas.
 • Ar pristatant sugedusį prietaisą būtina jį visą sukomplektuoti?
  Taip, būtina. Išskyrus tuos atvejus, kai dėl pristatomos komplektacijos susitariama su techninės priežiūros skyriaus darbuotojais.

Priežiūros paslaugos įmonėje „Labochema“

 • Sugedo garantinis prietaisas. Kaip mums elgtis?

  Pagal standartines garantinio aptarnavimo taisykles, įrangą reikia pristatyti į „Labochema“ technikos priežiūros skyrių, pageidautina originalioje pakuotėje. Svarbu su savimi turėti garantinės kortelės ir / ar PVM sąskaitos faktūros kopiją bei gedimo aprašymą. Jei sugedo įrenginys, kurio neįmanoma ar labai sunku pristatyti, prašome susisiekti su „Labochema“ technikos priežiūros skyriumi.

 • Ar galima pasirašyti sutartį technikos priežiūros ar remonto darbams. Kaip tai padaryti?

  Prireikus, „Labochema“ technikos priežiūros skyrius teikia ilgalaikes Jūsų turimos įrangos priežiūros (techninės apžiūros, profilaktinės priežiūros, remonto) paslaugas. Maloniai prašome kreiptis, jei domina ši galimybė.

 • Ar neatsitiks taip, kad mums kainuos pigiau įsigyti naują prietaisą nei pas Jus remontuoti seną?

  Jei „Labochema“ technikos priežiūros skyriaus darbuotojai apžiūrėję prietaisą įvertins, kad jo remonto kaina gali būti panaši kaip pusė naujo prietaiso kainos ar net didesnė, prieš tęsdami darbus, informuos Jus apie galimą remonto kainą.

 • Kiek laiko trunka į „Labochema“ technikos priežiūros skyrių pristatytos įrangos remontas?

  Atsižvelgiant į gedimo pobūdį, standartinis įrenginio remontas trunka 1–5 dienas. Kartais, jei remontuojant prireikia užsakyti detalių iš gamintojo, remontas gali trukti apie 4 savaites.

E-parduotuvė

Informuojame, kad svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Toliau naršydami svetainėje arba paspausdami mygtuką OK, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos galite rasti čia.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close